
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.45 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Operating Supply Current | 25 µA |
| Quiescent Current | 25 µA |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 3 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
| Threshold Voltage | 1.25 V |
| Type | Voltage Sequencers |
| Accuracy | 20 % |
| Output Type | Open Drain |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 20
Distributors
pcbx
Unit Price$1.65648
Ext.Price$1.65648
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.65648 | $1.65648 |
| 10 | $1.39805 | $13.98050 |
| 25 | $1.27534 | $31.88350 |
| 50 | $1.16340 | $58.17000 |
| 100 | $1.06128 | $106.12800 |
| 300 | $1.02311 | $306.93300 |
| 500 | $0.98630 | $493.15000 |
| 1000 | $0.95322 | $953.22000 |
